« all texts
Download

Czas do szkoły

Ola szykuje się do szkoły. Jest już w piątej klasie. Dawniej obawiała się szkoły, teraz bardzo lubi tam chodzić. W szkole nie tylko uczy się ciekawych rzeczy – spotyka też swoich kolegów i koleżanki. Najbardziej lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi z klasy – są to Monika i Michał.

Ola lubi wszystkie przedmioty. Wie, że nauka jest ważna. Najmilej spędza czas na lekcjach o przyrodzie – Ola bardzo lubi zwierzęta. W klasie Oli mieszka chomik. Wszystkie dzieci dbają o niego. Przynoszą mu jedzenie i głaszczą. Ola nie ma własnego zwierzęcia, więc chomik to kolejny powód dla którego lubi chodzić do szkoły.

Szkoła Oli jest blisko jej domu. Ola chodzi do szkoły sama. Gdy Ola była młodsza – zawsze odprowadzał ją tam tata, mama lub babcia. Przed każdym dniem szkoły Ola pakuje plecak. Sprawdza czy są wszystkie książki i zeszyty. Sprawdza też piórnik – czy jest tam linijka, długopis, ołówek, gumka i mazaki.

W przerwie między lekcjami Ola je w szkole obiad. Dzięki temu ma dużo siły na dalszą naukę. Po szkole droga do domu jest krótka, ale zajmuje Oli dużo czasu. Dlaczego? Bo to czas, w którym lubi rozmawiać z koleżankami i kolegami podczas spaceru do domu. Ola jednak wie, że nie może wrócić późno.

Szymonnew
Polish

Did you understand the text?

Please answer the following questions of understanding:

Question 1:
Jak ma na imię najlepsza koleżanka Oli?
a Agnieszka
b Ola
c Michał
d Monika
Question 2:
Jakie zwierzę ma Ola w domu?
a świnkę morską
b chomika
c nie ma zwierzęcia
d hipopotama
Question 3:
Czego nie znajdziecie w piórniku Oli?
a ołówka
b mazaków
c linijki
d nożyczek
Question 4:
Kto odprowadza Olę do szkoły?
a chodzi sama
b mama i tata
c nauczyciel
d koleżanki i koledzy
Question 5:
Którego przedmiotu Ola nie lubi?
a lubi wszystkie
b matematyki
c języka angielskiego
d języka polskiego
Please answer all questions about the text:
You have answered 0 of 5 questions.