« todos os textos
Download

Ailem ve Ben

Adım Ece ve on iki yaşındayım. Her sabah 7'de uyanırım, kahvaltımı yaparım ve okula giderim. Boş zamanlarımda bahçede kitap okumayı severim. Küçük bir erkek kardeşim var. Kardeşim üç yaşında ve resim yapmayı sever. Evde her gün top oynar ve şarkı söyler. Kardeşim ve ben makarna yemeyi severiz. Bazen mutfakta yemekleri biz hazırlarız.

Annem ve babam her hafta işe giderler. Annem, bir müzik grubunda müzisyen ve haftada iki gün konser verir. Çok iyi gitar çalar ve her gün pratik yapar. Babam, bir restoranda şef ve her akşam yemek hazırlar. Evde ve işte lezzetli yemekler yapar. Annem işe arabayla gider. Araba kullanmayı sever. Babam işe motosikletle gitmeyi sever. Bazen motosikleti hızlı sürer. Annem ve babam birlikte vakit geçirmeyi severler. Boş zamanlarında film izlerler.

Bizim bir evcil hayvanımız var; iki yaşında bir köpek. Gün boyu oynamaktan hoşlanır. Güneşi ve bahçeyi çok sever. Her gece yemek yer ve yatağında dinlenir. Her gün onunla yürürüz. Bazen birlikte oyunlar oynarız.

Yazın tatil için plaja gideriz. Köpeğimiz de bizimle gelir. Plajda onunla top oynamayı ve koşmayı çok severiz. Ben ve ailem tatilde yüzmeyi ve dinlenmeyi severiz. Tatilde her gün dondurma yeriz. Ben vanilyalı dondurma severim, kardeşim ise çikolatalı dondurma sever. Annem ve babam limonata içerler. Bütün yaz eğleniriz ve rahatlarız, ama tatil çabuk biter ve yine eve döneriz.

file does not exist

Responde de acordo com as informações do texto

Leia o texto acima e escolha a opção correta:

Questão 1:
Ece sabah saat kaçta uyanır?
a Altıda
b Yedide
c Sekizde
d Beşte
Questão 2:
Ece'nin kardeşi ne yapmayı sever?
a Resim
b Yoga
c Bale
d Kahve
Questão 3:
Ece'nin annesi ne iş yapar?
a Aşçı
b Öğretmen
c Bankacı
d Müzisyen
Questão 4:
Ece'nin babası işe nasıl gider?
a Otobüsle
b Uçakla
c Motosikletle
d Arabayla
Questão 5:
Ece'nin evcil hayvanı nedir?
a Köpek
b Fare
c Kedi
d Balık
Questão 6:
Ece ve ailesi yazın nereye giderler?
a Plaja
b Kasabaya
c Köye
d Başka bir ülkeye
Responde todas as perguntas sobre o texto:
Tu respondeste 0 de 6 perguntas.