« alle teksten
Download

Ailem ve Ben

Adım Ece ve on iki yaşındayım. Her sabah 7'de uyanırım, kahvaltımı yaparım ve okula giderim. Boş zamanlarımda bahçede kitap okumayı severim. Küçük bir erkek kardeşim var. Kardeşim üç yaşında ve resim yapmayı sever. Evde her gün top oynar ve şarkı söyler. Kardeşim ve ben makarna yemeyi severiz. Bazen mutfakta yemekleri biz hazırlarız.

Annem ve babam her hafta işe giderler. Annem, bir müzik grubunda müzisyen ve haftada iki gün konser verir. Çok iyi gitar çalar ve her gün pratik yapar. Babam, bir restoranda şef ve her akşam yemek hazırlar. Evde ve işte lezzetli yemekler yapar. Annem işe arabayla gider. Araba kullanmayı sever. Babam işe motosikletle gitmeyi sever. Bazen motosikleti hızlı sürer. Annem ve babam birlikte vakit geçirmeyi severler. Boş zamanlarında film izlerler.

Bizim bir evcil hayvanımız var; iki yaşında bir köpek. Gün boyu oynamaktan hoşlanır. Güneşi ve bahçeyi çok sever. Her gece yemek yer ve yatağında dinlenir. Her gün onunla yürürüz. Bazen birlikte oyunlar oynarız.

Yazın tatil için plaja gideriz. Köpeğimiz de bizimle gelir. Plajda onunla top oynamayı ve koşmayı çok severiz. Ben ve ailem tatilde yüzmeyi ve dinlenmeyi severiz. Tatilde her gün dondurma yeriz. Ben vanilyalı dondurma severim, kardeşim ise çikolatalı dondurma sever. Annem ve babam limonata içerler. Bütün yaz eğleniriz ve rahatlarız, ama tatil çabuk biter ve yine eve döneriz.

00:00
02:26
Press Enter or Space to show volume slider.
-
100%
+
Aysunnieuw
turks

Heb je de tekst begrepen?

beantwoord de vragen alstublieft:

vraag 1:
Ece sabah saat kaçta uyanır?
a Sekizde
b Altıda
c Beşte
d Yedide
vraag 2:
Ece'nin kardeşi ne yapmayı sever?
a Bale
b Kahve
c Yoga
d Resim
vraag 3:
Ece'nin annesi ne iş yapar?
a Öğretmen
b Aşçı
c Müzisyen
d Bankacı
vraag 4:
Ece'nin babası işe nasıl gider?
a Arabayla
b Otobüsle
c Uçakla
d Motosikletle
vraag 5:
Ece'nin evcil hayvanı nedir?
a Fare
b Köpek
c Balık
d Kedi
vraag 6:
Ece ve ailesi yazın nereye giderler?
a Kasabaya
b Köye
c Plaja
d Başka bir ülkeye
Beantwoord alle vragen over de tekst:
Je hebt 0 van de 6 vragen beantwoord.