« todos os textos
Download

Praha

Praha je hlavní město Čech, žije tu každý desátý Čech a také mnoho cizinců, kteří zde pracují pro mezinárodní firmy. Město Praha má velmi bohatou historii, na kterou láká turisty z celého světa. Nejstarší domy v Praze na Staroměstském náměstí pocházejí ze 13. století, rotunda svatého Martina na Vyšehradě dokonce z 11. století. Jak vidíte, Prahou procházely dějiny Evropy už od ranného středověku prakticky do současnosti. Praha naštěstí nebyla výrazně poničena válkami, a tak můžeme obdivovat její krásu v téměř původní podobě dodnes. Možná i proto se o Praze říká, že je trochu mystická a se svými křivými úzkými ulicemi nejkrásnější v zimní mlze.

Když se řekne Praha, snad každý si vybaví Karlův most, Hradčany, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Josefov. Málokdo by pak čekal, že o pár uliček dál jsou místa neméně půvabná, ale podstatně méně turisticky navštěvovaná. Praha se kromě architektonických památek pyšní i krásnými parky, za všechny zmiňme Petřín, místo, kam se chodí Pražané 1. května líbat pod rozkvetlý strom, nebo Grébovku, park ve stylu italské renesance s fontánami a umělou jeskyní.

Středem města protéká řeka Vltava, po které se můžete vypravit na parníku do 5. nejkrásnější ZOO na světě, která je právě v Praze, nebo si vypůjčit loďku a užívat si slunného dne s výhledem na stověžaté město od vody.

Praha je rovněž významným kulturním centrem, kde je možné navštívit dechberoucí koncerty vážné hudby stejně jako si užít undergroundový koncert v klubu. V Praze je také mnoho divadel, kde pro velký zájem turistů hrají některé inscenace i v angličtině nebo němčině.

A co se v Praze jí? Všechno. Najdete zde českou klasiku s knedlíky a skvělá česká piva, ale pokud fandíte lehčí stravě, naleznete mnoho italských, brazilských, mexických, čínských, nebo třeba veganských restaurací!

file does not exist

Responde de acordo com as informações do texto

Leia o texto acima e escolha a opção correta:

Questão 1:
Jaké jsou pražské nejvýznamnější památky?
a Josefov, Národní divadlo, Hradčany, Karlův most, Staroměstské náměstí
b Hradčany, Karlovo náměstí, Most Legií, farmářské trhy
c Hlavní nádraží, Obecní dům, Tančící dům, Letná
d Národní muzeum, Národní divadlo, Státní opera, ZOO
Questão 2:
Co dělají 1. května Češi na Petříně?
a chodí do průvodu
b líbají se
c demonstrují
d chodí na procházku
Questão 3:
Jak se jmenuje řeka, která protéká středem města?
a Dunaj
b Labe
c Vltava
d Odra
Questão 4:
Kolik Čechů zhruba žije v Praze?
a 2 miliony
b půl milionu
c 30%
d 10%
Questão 5:
Z jaké doby pochází nejstarší stavba v Praze?
a z období gotiky
b z období italské renesance
c z raného středověku
d ze třináctého století
Questão 6:
Kam můžete v Praze vyrazit do přírody?
a na parník
b na Hradčany
c do Grébovky
d na Kampu
Responde todas as perguntas sobre o texto:
Tu respondeste 0 de 6 perguntas.