« alle Texte
Download

Praha

Praha je hlavní město Čech, žije tu každý desátý Čech a také mnoho cizinců, kteří zde pracují pro mezinárodní firmy. Město Praha má velmi bohatou historii, na kterou láká turisty z celého světa. Nejstarší domy v Praze na Staroměstském náměstí pocházejí ze 13. století, rotunda svatého Martina na Vyšehradě dokonce z 11. století. Jak vidíte, Prahou procházely dějiny Evropy už od ranného středověku prakticky do současnosti. Praha naštěstí nebyla výrazně poničena válkami, a tak můžeme obdivovat její krásu v téměř původní podobě dodnes. Možná i proto se o Praze říká, že je trochu mystická a se svými křivými úzkými ulicemi nejkrásnější v zimní mlze.

Když se řekne Praha, snad každý si vybaví Karlův most, Hradčany, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Josefov. Málokdo by pak čekal, že o pár uliček dál jsou místa neméně půvabná, ale podstatně méně turisticky navštěvovaná. Praha se kromě architektonických památek pyšní i krásnými parky, za všechny zmiňme Petřín, místo, kam se chodí Pražané 1. května líbat pod rozkvetlý strom, nebo Grébovku, park ve stylu italské renesance s fontánami a umělou jeskyní.

Středem města protéká řeka Vltava, po které se můžete vypravit na parníku do 5. nejkrásnější ZOO na světě, která je právě v Praze, nebo si vypůjčit loďku a užívat si slunného dne s výhledem na stověžaté město od vody.

Praha je rovněž významným kulturním centrem, kde je možné navštívit dechberoucí koncerty vážné hudby stejně jako si užít undergroundový koncert v klubu. V Praze je také mnoho divadel, kde pro velký zájem turistů hrají některé inscenace i v angličtině nebo němčině.

A co se v Praze jí? Všechno. Najdete zde českou klasiku s knedlíky a skvělá česká piva, ale pokud fandíte lehčí stravě, naleznete mnoho italských, brazilských, mexických, čínských, nebo třeba veganských restaurací!

file does not exist

Verstehst du den Text?

Dann beantworte die folgenden Fragen zum Text:

Frage 1:
Jaké jsou pražské nejvýznamnější památky?
a Hlavní nádraží, Obecní dům, Tančící dům, Letná
b Josefov, Národní divadlo, Hradčany, Karlův most, Staroměstské náměstí
c Národní muzeum, Národní divadlo, Státní opera, ZOO
d Hradčany, Karlovo náměstí, Most Legií, farmářské trhy
Frage 2:
Co dělají 1. května Češi na Petříně?
a líbají se
b chodí do průvodu
c chodí na procházku
d demonstrují
Frage 3:
Jak se jmenuje řeka, která protéká středem města?
a Odra
b Vltava
c Dunaj
d Labe
Frage 4:
Kolik Čechů zhruba žije v Praze?
a 10%
b 30%
c půl milionu
d 2 miliony
Frage 5:
Z jaké doby pochází nejstarší stavba v Praze?
a z období gotiky
b ze třináctého století
c z raného středověku
d z období italské renesance
Frage 6:
Kam můžete v Praze vyrazit do přírody?
a na Kampu
b na parník
c do Grébovky
d na Hradčany
Bitte beantworte alle Fragen zum Text.
Du hast 0 von 6 Fragen beantwortet.