« Todos los textos
Descargar

Czas do szkoły

Ola szykuje się do szkoły. Jest już w piątej klasie. Dawniej obawiała się szkoły, teraz bardzo lubi tam chodzić. W szkole nie tylko uczy się ciekawych rzeczy – spotyka też swoich kolegów i koleżanki. Najbardziej lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi z klasy – są to Monika i Michał.

Ola lubi wszystkie przedmioty. Wie, że nauka jest ważna. Najmilej spędza czas na lekcjach o przyrodzie – Ola bardzo lubi zwierzęta. W klasie Oli mieszka chomik. Wszystkie dzieci dbają o niego. Przynoszą mu jedzenie i głaszczą. Ola nie ma własnego zwierzęcia, więc chomik to kolejny powód dla którego lubi chodzić do szkoły.

Szkoła Oli jest blisko jej domu. Ola chodzi do szkoły sama. Gdy Ola była młodsza – zawsze odprowadzał ją tam tata, mama lub babcia. Przed każdym dniem szkoły Ola pakuje plecak. Sprawdza czy są wszystkie książki i zeszyty. Sprawdza też piórnik – czy jest tam linijka, długopis, ołówek, gumka i mazaki.

W przerwie między lekcjami Ola je w szkole obiad. Dzięki temu ma dużo siły na dalszą naukę. Po szkole droga do domu jest krótka, ale zajmuje Oli dużo czasu. Dlaczego? Bo to czas, w którym lubi rozmawiać z koleżankami i kolegami podczas spaceru do domu. Ola jednak wie, że nie może wrócić późno.

Szymonnuevo
polaco

¿Has entendido el texto?

¡Por favor conteste las preguntas!

Pregunta 1:
Jak ma na imię najlepsza koleżanka Oli?
a Monika
b Agnieszka
c Ola
d Michał
Pregunta 2:
Jakie zwierzę ma Ola w domu?
a nie ma zwierzęcia
b hipopotama
c chomika
d świnkę morską
Pregunta 3:
Czego nie znajdziecie w piórniku Oli?
a ołówka
b mazaków
c nożyczek
d linijki
Pregunta 4:
Kto odprowadza Olę do szkoły?
a mama i tata
b nauczyciel
c chodzi sama
d koleżanki i koledzy
Pregunta 5:
Którego przedmiotu Ola nie lubi?
a matematyki
b języka polskiego
c języka angielskiego
d lubi wszystkie
Responde todas las preguntas sobre el texto:
Has contestado 0 de 5 preguntas.