« alle Texte
Download

Czas do szkoły

Ola szykuje się do szkoły. Jest już w piątej klasie. Dawniej obawiała się szkoły, teraz bardzo lubi tam chodzić. W szkole nie tylko uczy się ciekawych rzeczy – spotyka też swoich kolegów i koleżanki. Najbardziej lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi z klasy – są to Monika i Michał.

Ola lubi wszystkie przedmioty. Wie, że nauka jest ważna. Najmilej spędza czas na lekcjach o przyrodzie – Ola bardzo lubi zwierzęta. W klasie Oli mieszka chomik. Wszystkie dzieci dbają o niego. Przynoszą mu jedzenie i głaszczą. Ola nie ma własnego zwierzęcia, więc chomik to kolejny powód dla którego lubi chodzić do szkoły.

Szkoła Oli jest blisko jej domu. Ola chodzi do szkoły sama. Gdy Ola była młodsza – zawsze odprowadzał ją tam tata, mama lub babcia. Przed każdym dniem szkoły Ola pakuje plecak. Sprawdza czy są wszystkie książki i zeszyty. Sprawdza też piórnik – czy jest tam linijka, długopis, ołówek, gumka i mazaki.

W przerwie między lekcjami Ola je w szkole obiad. Dzięki temu ma dużo siły na dalszą naukę. Po szkole droga do domu jest krótka, ale zajmuje Oli dużo czasu. Dlaczego? Bo to czas, w którym lubi rozmawiać z koleżankami i kolegami podczas spaceru do domu. Ola jednak wie, że nie może wrócić późno.

Szymonneu
Polnisch

Verstehst du den Text?

Dann beantworte die folgenden Fragen zum Text:

Frage 1:
Jak ma na imię najlepsza koleżanka Oli?
a Ola
b Michał
c Monika
d Agnieszka
Frage 2:
Jakie zwierzę ma Ola w domu?
a hipopotama
b chomika
c nie ma zwierzęcia
d świnkę morską
Frage 3:
Czego nie znajdziecie w piórniku Oli?
a mazaków
b linijki
c ołówka
d nożyczek
Frage 4:
Kto odprowadza Olę do szkoły?
a mama i tata
b koleżanki i koledzy
c chodzi sama
d nauczyciel
Frage 5:
Którego przedmiotu Ola nie lubi?
a matematyki
b lubi wszystkie
c języka angielskiego
d języka polskiego
Bitte beantworte alle Fragen zum Text.
Du hast 0 von 5 Fragen beantwortet.