« alle teksten
Download

Czas do szkoły

Ola szykuje się do szkoły. Jest już w piątej klasie. Dawniej obawiała się szkoły, teraz bardzo lubi tam chodzić. W szkole nie tylko uczy się ciekawych rzeczy – spotyka też swoich kolegów i koleżanki. Najbardziej lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi z klasy – są to Monika i Michał.

Ola lubi wszystkie przedmioty. Wie, że nauka jest ważna. Najmilej spędza czas na lekcjach o przyrodzie – Ola bardzo lubi zwierzęta. W klasie Oli mieszka chomik. Wszystkie dzieci dbają o niego. Przynoszą mu jedzenie i głaszczą. Ola nie ma własnego zwierzęcia, więc chomik to kolejny powód dla którego lubi chodzić do szkoły.

Szkoła Oli jest blisko jej domu. Ola chodzi do szkoły sama. Gdy Ola była młodsza – zawsze odprowadzał ją tam tata, mama lub babcia. Przed każdym dniem szkoły Ola pakuje plecak. Sprawdza czy są wszystkie książki i zeszyty. Sprawdza też piórnik – czy jest tam linijka, długopis, ołówek, gumka i mazaki.

W przerwie między lekcjami Ola je w szkole obiad. Dzięki temu ma dużo siły na dalszą naukę. Po szkole droga do domu jest krótka, ale zajmuje Oli dużo czasu. Dlaczego? Bo to czas, w którym lubi rozmawiać z koleżankami i kolegami podczas spaceru do domu. Ola jednak wie, że nie może wrócić późno.

Szymonnieuw
pools

Heb je de tekst begrepen?

beantwoord de vragen alstublieft:

vraag 1:
Jak ma na imię najlepsza koleżanka Oli?
a Michał
b Agnieszka
c Ola
d Monika
vraag 2:
Jakie zwierzę ma Ola w domu?
a nie ma zwierzęcia
b chomika
c świnkę morską
d hipopotama
vraag 3:
Czego nie znajdziecie w piórniku Oli?
a ołówka
b linijki
c nożyczek
d mazaków
vraag 4:
Kto odprowadza Olę do szkoły?
a mama i tata
b chodzi sama
c koleżanki i koledzy
d nauczyciel
vraag 5:
Którego przedmiotu Ola nie lubi?
a języka polskiego
b lubi wszystkie
c języka angielskiego
d matematyki
Beantwoord alle vragen over de tekst:
Je hebt 0 van de 5 vragen beantwoord.