« alle teksten
Download

Praca za granicą

Michał postanowił zmienić coś w swoim życiu. Jednym z elementów o których pomyślał jest zmiana pracy. Tym razem jednak Michałowi nie chodziło o znalezienie innej pracy w jego mieście. Chciał przy okazji zwiedzać inne kraje – tam więc też chciał znaleźć pracę. Dzięki temu mógłby finansować swoją podróż z tego, co zarobi na miejscu – nie będzie więc musiał wydawać zbyt wiele ze swoich oszczędności.

Michał rozpoczął poszukiwania od wyboru kraju, do którego mógłby się udać. Ze względu na znajomość angielskiego jako języka obcego – rozważał głównie kraje, w których najłatwiej porozumieć się w tym języku – preferowane zatem były Wielka Brytania i Irlandia a niekoniecznie takie kraje jak choćby Francja. Nie bez znaczenia była też kwestia umiejętności Michała. Wiadomo, że zapotrzebowanie na niektóre zawody jest całkowicie inne niż w innych. Kierowca odśnieżarki będzie musiał się przebranżowić gdy będzie chciał pracować w Afryce.

Ważne jest też, by być świadomym kosztów utrzymania. Duża pensja w Szwajcarii czy w Skandynawii może wyglądać mniej imponująco gdy uwzględnimy wysokie ceny w tych krajach. Dla wielu osób ważne są również aspekty kulturowe – do zwyczajów panujących w wielu krajach czasem ciężko się przystosować. Warto jednak wierzyć we własne możliwości i próbować nowych wyzwań – tak jak Michał.

00:00
02:26
Press Enter or Space to show volume slider.
Szymonnieuw
pools

Heb je de tekst begrepen?

beantwoord de vragen alstublieft:

vraag 1:
Gdzie Michał nie chciał szukać pracy?
a w Irlandii
b we Francji
c w Wielkiej Brytanii
d w Niemczech
vraag 2:
Jaki był pierwszy krok poszukiwania pracy?
a koszty utrzymania
b zarobki
c rozważnie kwestii kulturowych
d kwestia kraju docelowego
vraag 3:
Jakim językiem obcym posługuje się Michał?
a angielskim
b nie zna języków
c włoskim
d francuskim
vraag 4:
Co może zmniejszyć realną kwotę zarobków?
a ceny w sklepach
b kwestie kulturowe
c odległość od rodziców
d rodzaj waluty
vraag 5:
Z czego Michał chciałby finansować podróże?
a z pensji
b z wygranej w LOTTO
c z oszczędności
d z pieniędzy rodziców
Beantwoord alle vragen over de tekst:
Je hebt 0 van de 5 vragen beantwoord.